OFERTA


Wymiana Opon Radziejów!Kiedy wymienić opony na letnie? Przedwiośnie bywa kapryśne - jednego dnia czujemy już lato, a następnego znów skrobiemy szyby… Dlatego przed wymianą opon na letnie, warto sprawdzić pogodę długoterminową.

Jeśli temperatura powietrza przekracza 7 stopni Celsjusza i nie grozi nam powrót przymrozków, powinniśmy udać się do warsztatu i schować zimówki w garażu.

 

Czym różnią się opony letnie od zimowek

W mieszance gumowej opon letnich znajduje się większa zawartość kauczuku, dzięki czemu opony są twarde i bardziej odporne na zużycie w wyższych temperaturach. Opony te charakteryzuje mała liczba lamelek, rowków i innych nacięć. Dzięki temu z powierzchnią asfaltu styka się maksymalna powierzchnia opony, a to skraca drogę hamowania na suchej nawierzchni. W czasie deszczu wodę odprowadzają specjalne kanały w bieżniku. Opony letnie mają także mniejsze opory toczenia, przez co są cichsze, a komfort jazdy wzrasta.

Opony zimowe wykonane są z miękkiej, odpornej na twardnienie w niskich temperaturach gumy, a liczne lamele na bieżniku są maksymalnie elastyczne – dzięki temu opona dobrze przylega do zaśnieżonej nawierzchni. Kiedy temperatura powietrza przekracza 7 stopni Celsjusza, rozgrzane zimówki odkształcają się i mogą się ślizgać przy ruszaniu, hamowaniu oraz na zakrętach. Opony zimowe warto wymieniać na letnie nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także z powodów ekonomicznych – zimówki zużywają się szybciej na rozgrzanym asfalcie, a paliwa z baku ubywa coraz więcej. Jeżdżąc na miękkich oponach zimowych w wiosenne dni ryzykujemy także możliwość przebicia opony czy jej rozerwania po kontakcie z dziurą w asfalcie.

 

Umów się na wymianę opon w warsztacie ELKAR Radziejów już dziś!
Odwiedź nasz warsztat lub zadzwoń!

ELKAR
ul. Przemysłowa 1
88-200 Radziejów
Tel. 54 285 32 47

 
Kompleksowe usługi motoryzacyjne
Diagnostyka komputerowa
Wymiana filtrów i płynów eksploatacyjnych
Wymiana oleju
Wymiana rozrządu
Wymiana drążków kierowniczych
Wymiana sprzęgła
Naprawa i wymiana wahaczy
Wymiana amortyzatorów
Wymiana łożyska osi napędowej
Wymiana akumulatora
Serwis hamulców
Ustawianie zbieżności / geometrii
Serwis ogumienia
Elektromechanika

OFERTA


Wymiana oponWarsztat samochodowy ELKAR oferuje naprawę i wymianę opon samochodowych wraz z wyważeniem.

 
Od stanu opon i prawidłowego ciśnienia w nich zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Wymiany opon dokonuje się nie tylko wraz ze zmianą pory roku. W miarę eksploatacji opony ścierają się, a ich bieżnik zanika, co wpływa na przyczepność auta do nawierzchni, także opony uszkodzone mechanicznie albo takie, na których pojawiły się "guzy" podlegają obowiązkowej wymianie.

Wymiana opon
Doradztwo w doborze opon
Naprawa i wymiana opon
Prostowanie felg stalowych
Wymiana kół z wyważaniem
Sezonowa wymiana opon

Mechanik Samochodowy Radziejów

Polub nas na Facebooku :-) close[x]
Prosimy o polubienie naszej strony na Facebooku