OFERTA


Kontrola Opryskiwaczy RadziejówKażdy operator wie, że prawidłowe wykorzystywanie środków ochrony roślin i sprawny opryskiwacz, gwarantują nie tylko bezpieczeństwo wykonywanych prac na polu, ale także przekładają się na obfite plony.

To czy opryski przeprowadzane są w sposób prawidłowy może w każdej chwili zweryfikować kontrola Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Szkolenia i aktualne certyfikaty

W 2016 roku PIORiN przeprowadziła ponad 20 tysięcy kontroli, a ponad 5% z nich zakończyło się mandatami. Przyczyną mandatów bywa stosowanie substancji ochrony roślin, które nie są dopuszczone w danej uprawie, brak ewidencji, aktualnych szkoleń i badań opryskiwaczy.

Szkoleniom podlegają cztery grupy osób:

- profesjonalni użytkownicy środków ochrony roślin – czyli każdy, kto kupuje i stosuje środki ochrony roślin w dużych, profesjonalnych opakowaniach,

- sprzedawcy środków ochrony roślin,

- doradcy rolniczy,

- osoby przeprowadzające badania techniczne opryskiwaczy rolniczych i innego sprzętu przeznaczonego do aplikacji środków ochrony roślin.

Certyfikat otrzymany po ukończeniu szkolenia dla profesjonalnych użytkowników środków ochrony roślin jest ważny przez 5 lat. Po tym okresie należy ukończyć szkolenie dodatkowe.

ELKAR to jednostka uprawniona do przeprowadzania szkoleń z zakresu stosowania i nabywania środków ochrony roślin oraz w zakresie doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin.

Sprawny i odpowiednio skalibrowany opryskiwacz

Aktualne uprawnienia to nie wszystko. Opryskiwacze również muszą posiadać odpowiedni atest. Pierwsze badanie opryskiwacza w stacji kontroli opryskiwaczy należy przeprowadzić 5 lat po jego zakupie. Kolejne kontrole należy przeprowadzać co 3 lata.

Sprawny opryskiwacz to oszczędność, dzięki mniejszemu zużyciu środka ochronnego. Substancja jest rozprowadzana równomiernie po polu, przez co rośliny są chronione w najlepszy sposób.

Obowiązek badań dotyczy: opryskiwaczy ciągnikowych i samobieżnych, zarówno polowych jak i sadowniczych oraz sprzętu do stosowania środków ochrony roślin, który montowany jest na pojazdach kolejowych.

Stacja Kontroli Opryskiwaczy ELKAR to autoryzowany warsztat, w którym można sprawdzić stan techniczny opryskiwaczy i uzyskać odpowiednie atesty. ELKAR znajduje się w państwowym rejestrze podmiotów prowadzących badania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin.

Pamiętaj!

Kogo obowiązują szkolenia o środkach ochrony roślin?
Profesjonalnych użytkowników środków ochrony roślin (osoby stosujące pestycydy w ramach działalności gospodarczej lub zawodowej, nie tylko w rolnictwie, ale i leśnictwie)
Sprzedawców środków ochrony roślin
Osoby prowadzące badania sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin
Doradców rolniczych w zakresie integrowanej ochrony roślin oraz stosowania środków ochrony roślinZa brak ważnych uprawnień Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa może nałożyć mandat karny. Dodatkowo rolnik może mieć zmniejszone dopłaty bezpośrednie przez ARiMR z tytułu niespełnienia wymogów wzajemnej zgodności.Szkolenia ze Środków Ochrony Roślin RADZIEJÓW

Polub nas na Facebooku :-) close[x]
Prosimy o polubienie naszej strony na Facebooku